Tak pojďme snít...

Představivost je jako oheň.Má mnoho odstínů a musí se stále přiživovat, aby nevyhasla.

Kalendář

Z diskuze...

Jak se Vám tu líbí?

Život L.S.Z. aneb Návrat Strážce Bradavic

Prolog 1

Upraveno a prosím o komenty.

Nad bojištěm začínaly kroužit krkavci. Zvuk hlasů vykřikujících své kletby již utichli. Zahnali Temného pána na útěk. Ale na jak dlouho než znovu udeří? Copak vše bylo marné?Možná, že ano napadlo profesora Brumbála. Jak dlouho bude trvat než se narodí další Vyvolený, který by konečně přemohl Voldemorta?

 

Pomalu procházel mezi ostatními, kteří pomáhali zraněným. Sledoval Siriuse, který se proměnil do své zvěromágské podoby. Když začal žalostně výt, tak všem přejížděl mráz po zádech. Alespoň takto mohl veřejně plakat nad mrtvým tělem svého milovaného kmotřence, který bohužel zápas s Voldemortem prohrál.

 

Albus si vyčítal, že mohl chlapce lépe vycvičit v používaní jeho sil. Když se ho dotkla Remusova třesoucí se ruka a stiskla mu rameno v ujištění, že dělali vše co mohli, aby chlapce připravili na poslední střet. Přesto ale Albus věděl, že si Harryho smrt bude vyčítat do konce svého života.

Teď však bylo důležité, aby se všichni vzchopili. Nebude trvat dlouho a k Voldemortovi se začnou přidávat lidé, kteří se bojí o svůj život. A spíš u něj budou hledají ochranu před nejistou budoucností. Avšak dokaď bude žít on, tak nedopustí, aby Voldemort ovládl Anglii. Jistě bude to čím dál těžší, ale budou to muset zvládnout.

Sirius se přeměnil zpátky do své lidské podoby, sklonil se k Harryho tělu a zavřel mu oči mrtvě hledící tam, kam živí dohlédnout nemohou. Nyní Harry byl konečně šťastný a konečně s těmi, které postrádal celý svůj život.

  ۞                                                                   

 

Albus se rozhlédl po Velké síni. Většina dívek plakala, chlapci byli nejistí. Všiml si Severuse, jeho obličej stejně jako obličeje ostatních Zmijozelských vyjadřovali znepokojením nad tím co je brzy čeká. Povolání mezi smrtijedy a většina skrytě doufala, že Harry nad Voldemortem zvítězí. V předních řadách seděli Harryho nejbližší a za nimi Fénixův řád a profesorský sbor. Paradoxem bylo, že zemřel jen jediný člověk. Několik zatím svádělo svůj souboj o život na ošetřovně pod dohledem Madam Pomfreyové.

„ Sešli jsme se zde, abychom uctili památku Harryho Jamese Pottera. Tento mladík mnohem vyspělejší než většina mladíků jeho věku, přijímal svůj úděl. Bohužel ho nenaplnil a nyní dosáhl vytoužené svobody, jež smrt poskytuje. Byl naší nadějí a měl před sebou ještě celý život, který byl však násilně ukončen. Přečtu Vám jeho dopis, který zanechal pro případ, že by střetnutí nepřežil.

 

Dnes 25.května

Se střetnu s Voldemortem. V případě, že tento dopis čtete jsem po smrti. Netruchlete a okamžitě se semkněte k sobě, co nejpevněji. Miloval jsem několik z Vás a měl rád ještě víc z Vás.

Jsem si jist, že nikdy na mě nezapomenou ti z Vás, kteří tak jako já miloval je, tak oni milovali mě. Co se týče Zmijozelské koleje, na Vás je zda se k němu přidáte a budete žít život zatracence, neboť takový je nevděčný život smrtijeda. Nevím co Vás všechny čeká, ale vím, že nyní budete muset dokazovat, že jste daleko silnější než já.

Měl jsem mnoho plánů, nesplněných přání a se stejnou nejistotou, jakou teď pociťujete, protože už za Vás se nemá kdo bít, očekával jediný okamžik, který rozhodne o mém dalším osudu.Nespoléhejte se na jednoho člověka, ale spoléhejte se na skupiny odporu, podporujte je. Je možné, že zemřete, ale je lepší bojovat než trpně příjmout osud. Osud, který si částečně tvoříme my a částečně mocné síly, jejichž rozsah neznáme.Vykonavatelem mé závěti je Albus Brumbál. Loučím se s Vámi a doufám, že Vás uvidím v nebeských výšinách až za hodně dlouho.

                                                                       Navždy Váš Harry.

Teď už plakali nepokrytě skoro všichni. I Albus, který už nezvládl Harryho dopis. Takový měl účinek.

Harry zemřel se ctí a hrdostí. Jeho duše je nyní osvobozená z okovů povinnosti, kterou musel přijmout jako mladý člověk.

 

Poslední komentáře
20.01.2007 11:11:35: rozhodně je zajímavé že začínáš jeho smrtí.. myslím že ten příběh začíná nezvykle a mohlo by to být ...
20.01.2007 11:10:34: začínám být přecitlivělá.. jsem se normálně rozbrečela..
19.01.2007 23:32:56: Žadný pořádný komenty. Ráda bych, abyste napsali Váš názor. S touto teprve začínám.smiley${1}
19.01.2007 14:03:33: Jeeeeeeeeeee!!! to je pěkny:D
 
Náš svět má mnoho pravidel, která nás omezují.Naší představivost neomezuje nic.