Tak pojďme snít...

Představivost je jako oheň.Má mnoho odstínů a musí se stále přiživovat, aby nevyhasla.

Kalendář

Z diskuze...

Jak se Vám tu líbí?

Harry Potter a Starý známý

6.kapitola

Tíživé ticho, které vládlo v místnosti převládalo. Lidé v ní nehybně setrvávali.Oknem  pronikalo sluneční záře a vytvářelo kužele plné světla a prachu.

Sirius seděl na své židli v naprosté nehybnosti stejně jako ostatní. Jeho myslí vířili kusé vzpomínky na svého kmotřence.Uvidí mě rád? Nebude mu líto, že neprožil léta se mnou ode dne, kdy jsem se vrátil? Jak zareaguje? Odešel protože si myslel, že už nemá nikoho komu by na něm záleželo? Otočil směrem k Hermioně, možná.......... něco vědět bude.

,, Hermiono… rád bych kdybys mi trochu vyprávěla, jak to bylo po Voldemortově pádu.“

Hermiona chvíli třídila svoje vzpomínky na tehdejší události. Neptala se, proč to potřebuje Sirius vědět.

,, Harry byl po bitvě hospitalizován v nemocničním křídle v důsledku celkového vyčerpání. Byl na ošetřovně celých čtrnáct dní. Během té doby jsem se dala dohromady s Ronem. Teď si uvědomuji , že když se vrátil z ošetřovny byl jako vyměněný.

    Kdykoli byl Harry s námi byl zasmušilý, moc toho nenamluvil. Jakmile skončila škola zmizel. Nehledala jsem ho, scházela jsem se z Ronem. Byl to předposlední den na škole, když jsem zjistila, že Harry už do školy nechodí. Neobjevoval se na vyučování, na večeřích, snídani, ani na obědě. Nakonec jsem se vydala do chlapeckých ložnic a tam zjistila, že Harryho věci jsou pryč. Skřítci mi sdělili, že Harryho věci zmizeli už před týdnem.  

Kam se poděl? To sem nikdy nezjistila. Ale zřejmě si myslel, že nám na něm nezáleží, když už jsme se mu nevěnovali. A ty jsi Siriusi byl ještě v Oblouku a o Remusovi si myslel, že je mrtvý.“

               Znovu to znepokojivé ticho, které nastalo poté co Hermiona domluvila. A slova dopadala na jejich hlavy jako korále zničeného Harryho života.

 ----------------------------------------------------------------------------------------------

Líně se nesoucí pták nad tmavým lesem. Dlouhá ocasní pera povlávala po směru větru a mocná křidla jichž rozpětí dosahovalo až tří a půl metru, balancovala na vzduchových proudech. Pták něco hledal. Kontaktní osoba , která měla stát na určeném místě nepřišla. To bylo znepokojivé. Vzduchem se začala táhnout vůně smrti.   

Černý fénix ohlašovatel smrti zavřískl. Hrubý vřískot se rozezněl  v lese a do vzduchu úlekem vylétli ptáci. Fénix máchl křídly a obrátil svůj let zpět odkud přiletěl. Věděl, že nemá cenu se jít podívat. Železitý pach krve ukazoval, že vlkodlaci nebo to co žilo v těchto lesích už vykonalo svou práci.


----------------------------------------------------------------------------------------------

Tmavá místnost skrývala mnohá tajemství, která muž nemohl objevit a to ho často dovádělo k zuřivosti. Teď po marném dvouhodinovém hledání to v něm vřelo vzteky.

,, Lucasi, stalo se něco zajímavého na hlídce?“ Sladký tón, který do jeho řeči pronikl varoval všechny smrtijedy, že Pán zla nemá náladu a jakýkoli neúspěch bude trestat.

,, Můj pane za dobu mé hlídky se nic závažného nestalo. Nenavýšil se počet příchozích, ale nadále budu pozorovat aktivitu u domu Weasleyových.“

Mordred pozoroval Lucase, ale vše naznačovalo, že mluví pravdu. Byl zvědavý zda se u něj projeví krev zmijozelova dědice. Prohlížel si popořadě všechny, některým bez obav pronikl do mysli aby zjistil, jak na tom jsou. Překvapilo ho, že do Lucasovi mysli se nemůže dostat i když to před tím šlo.

,, Můžete jít. Bellatrix a Alexej tu zůstanou. Vy ostatní pokračujte v zadaném úkolu,“ počkal až když se za posledním zavřela brána a pak promluvil ke svým nejvěrnějším a nejschopnějším.

 „ Vaším úkolem je sledovat Ministryni kouzel. Chci vědět, s kým se stýká, mluví, kdo je pro ni důležitý. Také bych rád věděl, kde bydlí. Je vám úkol jasný…“ počkal si až oba přikývnou. „ Tak můžete jít. Jak si to rozdělíte, to mi už je jedno, ale chci výsledky.“ Pozoroval, jak se mu uklánějí a potom odchází.

Zvedl se a prošel tajnou chodbou do knihovny. Usedl ke knize a otevřel na stránce, ve které našel jeden starý rituál. Stále váhal jestli ho má provést. Přeci jenom by dal k dispozici svoje tělo a mysl tomu nejhoršímu, co mu kdysi přišlo na mysli. Ale teď by to bylo vítané.Pohlédl na znovu na starý recept a nakonec odložil provedení na jinou dobu.

Ještě není čas. Ještě ne.

 

 Vitrážová okna propouštěla barevné stíny hrající si na podlaze. Victorie St.Clairová dlouze studovala výjev na obraze. Vázaly se k němu vzpomínky na léto před několika roky, kdy se setkala s Harrym a zamilovala se do něj. Otec jí vysvětlil k jaké situaci došlo. Nebylo by bezpečné se teď stýkat. Nikdo neví, co se může stát. Váhala však, tak ráda by ho opět viděla. Zdravého a živého. Jestli v Anglii znovu začne válka a Harry tentokrát nebude mít štěstí…Posledním okamžikem by bylo právě sezení zde, když jí stál naposledy modelem.

    Ten okamžik byl tak vzácný. Tehdy ještě studovala malířství a potřebovala nakreslit nahého člověka, ženu či muže. A protože byl zrovna na návštěvě Harry Potter, otcův podřízený, tak požádala jeho. Bylo to celkem smělé, ale souhlasil.

    Harry byl ten nejpřitažlivější muž, jakého kdy potkala. O její lásce k němu její otec ví, ale jak to cítí Harry se může dohadovat. Možná není ona tou pravou a měla by ho nechat svobodně rozhodnout. Ale to neznamená, že by se mu neměla opět připomenout.

Poslední komentáře
27.06.2012 15:52:14: Půjčky a úvěry rychlé půjčky online Půjčky s odpovědností pujckapenize.cz/pujcky-bez-potvrzeni-o-pr...
 
Náš svět má mnoho pravidel, která nás omezují.Naší představivost neomezuje nic.