Tak pojďme snít...

Představivost je jako oheň.Má mnoho odstínů a musí se stále přiživovat, aby nevyhasla.

Kalendář

Z diskuze...

Jak se Vám tu líbí?

Harry Potter a Starý známý

4.kapitola

Harry si celý strnulý prohlížel toho, kdo ho nyní držel v šachu. Smrtijed. Byl o půl hlavy menší. Maska na obličeji byla táž, kterou měli Voldemortovi přívrženci, jen pod průzory byly červené proužky. Uvědomoval si, že to musí být mladý muž nebo ještě chlapec a je navíc strašně nervózní. Poznal to, protože se mu strašně klepala ruka, ve které držel hůlku.
Harry náhle zvedl ruku, byl to tak rychlý pohyb, že Smrtijed nestačil zareagovat.
,,Mdloby na tebe."
    Smrtijed se sesunul k zemi. Harry se zamyšleně na něho díval a v hlavě se mu začali rojit otázky. Co s ním? Mám ho předat bystrozorům? Kolik mu asi je? Tuto otázku vyřešil snadno, sehnul se a masku sundal. Byl to ještě kluk mezi 15 a 17 lety, vypadal tak mladě a nevinně. Někoho mu připomínal svými rysy, ale koho to si nedokázal vzpomenout. No, však uvidí.
    Kam s ním ? Je mladý a naivní. Tedy možná je naivní. Kam ho vzít ? Nakonec si přivolal jeho hůlku, masku a chlapce spoutal. Vzal ho do náručí a přemístil se s ním do svého domu zde v Anglii, který zakoupil před dvěma lety.
    Temné sídlo, místo, které nebylo zničeno po pádu Lorda Voldemorta a které objevil sir Mordred před třemi lety. Černý hrad se tyčil nad temným jezerem, skrývající se v hustém lese do něhož bylo zakázáno se přibližovat dokonce i kouzelníkům.Tvorové jež zde žili byli draví a vražedně rychlí.
     Hrad doslova vibroval černou magií, díky níž byl vybudován. Muž stojící na břehu jezera se šklebil, jinak se to nazval nedá. Plány jimiž se momentálně zabýval byly jen o únose.
     Hermiona Grangerová-Thomasová. Mladá ministryně kouzel byla společenstvím velice oblíbená. Nepochybně byla členkou Fénixova řádu. Postava se otočila a odcházela, na tváři měla krutý úsměv, který vyvolal u dvou smrtijedů na stráži hrůzu. Temný pán něco vymyslel a to něco je natolik hrůzné, že ten, kdo bude cílem toho plánu by se už teď měl třást strachy.    ,,Enervate."
     Mladík pomalu otevřel oči a rychle zamrkal, jak mu Harry svítil svíčkou do obličeje. Harry si ho prohlížel. Úzký obličej lemovaly černé vlasy, vysoké lícní kosti a oči mandlového tvaru vyvolávali dojem aristokratické orientálnosti. Malý nosík, plná ústa a vysoké čelo, oči tmavě hnědých barev zasazených hluboko a obočí bylo dokonale vykroužené.
,,Jak se jmenuješ?"
Chlapec sebou trhnul, ale poslušně odpověděl.
,,Lucas Dever."
,,Hm, dobře. Lucasi rád bych, abys mi odpověděl na několik otázek. Ano?"
    Harry počkal na Lucasovo zdráhavé přikývnutí.
,,Potřebuji to vědět, abych se mohl rozhodnout zdali tě poslat do Azkabanu nebo ti dát ještě šanci. Kolik ti je let ? Z jakého důvodu ses stal smrtijedem ? Proč stojíš na stráži právě U sv. Drába? K čemu tě Sir Mordred potřebuje a, co plánuje......
    Čekal a pozoroval chlapce, jak v něm probíhají boje. Tušil, jak se nakonec rozhodne. Lucas byl mladý a nechtěl by strávit léta v kouzelnickém vězení nebo být zabit. Když promluvil, Harry sebou nepatrně trhnul; důkaz toho, že se příliš zamyslil.
,,Je mi teprve patnáct let. Nechtěl jsem se stát smrtijedem, opravdu!!  Ale Temný pán vypátral mou matku, která se ukrývala a se mnou mě. Mou matku zabil a mě vypálil znamení zla. NEVÍM PROČ!!!"     Lucasův hlas se vypětím vzpomínek rozechvěl a Harry bojoval s touhou mu položit ruku na rameno, ale ovládl se.
,,Nechtěl jsem, ale Pán zla řekl, že se mi to časem zalíbí. Nevím, jaké má se mnou plány. Co se ...týče hlídání, mám pozorovat příchozí, nahlásit, potom zdali je tam větší počet lidí, kteří chodí dovnitř. A ještě zajmout podezřelé, kteří by mohli být členy Fénixova řádu a předvést je před Pána.  Co plánuje....Nepatřím k jeho nejvěrnějším, takže jeho nejbližší plány neznám. JÁ NECHCI DO AZKABANU!!!!!!!!!"
    Lucasův zlostný výkřik mu na chvíli proměnil tvář v nenávistnou masku, ale ta chvíle stačila, aby si rozpomenul, kde viděl tu podobu. Vzpomínka na léta, kdy byl ještě naivní mu vyvolala na tváři lehký úsměv. Ten, ale rychle zmizel; došlo mu, co s tímto chlapcem Sir Mordred plánuje. 
,, Pomůžete...pomůžete mi, prosím?"
,,Ano, pomohu ti Lucasi. Vím, co s tebou Sir Mordred plánuje."
    Chlapcův výraz se změnil na nechápavý.
,, Jsi synem Lorda Voldemorta. A já...já jsem Harry Potter."

Žádné komentáře
 
Náš svět má mnoho pravidel, která nás omezují.Naší představivost neomezuje nic.