Tak pojďme snít...

Představivost je jako oheň.Má mnoho odstínů a musí se stále přiživovat, aby nevyhasla.

Kalendář

Z diskuze...

Jak se Vám tu líbí?

Harry Potter a Starý známý

2.kapitola

Dopis

Do Harryho podvědomí stále pronikal jeden zvuk. Ťukání sovy, která přiletěla bůhví odkud. Harry vstal a šel k oknu otevřel ho a pustil sovu dovnitř. Odvázal jí z nohy dopis a odebral se do soukromých částí jeho pokojů.
    Posadil se do koženého křesla. Písmo mu bylo bohužel povědomé. Okamžitě poznal autora dopisu. Charlie Weasley, s nímž se setkal v Himalájích, když měli za úkol, postarat se o nový druh draka. Charlie mu zachránil život před Pánem oblohy, jak tomu novému druhu říkali.
    Dluh, který čeká na splacení.

        Harry.
    Před čtyřmi roky jsem ti zachránil život. Nechtěl jsem ti to připomínat, ale určitě víš, co se u nás děje. Jsem také v Anglii. Vím, že nemáš rád, když ti někdo připomíná časy Lorda Voldemorta. Vím z důvěrných informací, že toto není on, kdyby byl vrátil by ses sám od sebe. Mé tušení začíná nabírat na vážnosti a stačí ho už jen potvrdit a brzy zjistím, kdo se skrývá pod jménem Sir Mordred.
    Začíná to být velmi vážné. Znovu se obnovil Fénixův řád, ale Brumbál je už starý a i přes jeho genialitu, dělá čím dál víc chyb. Na tohle nikdo už nestačí. Tvé schopnosti však ano. Se svými kontakty nám můžeš pomoci. A tak tě prosím, vrať se a takto můžeš splatit svůj dluh. Ústředí je přestěhované. Už není na Grimmauldově náměstí, to bylo vypáleno před 14 dny. Ústředí Řádu najdeš u nás Weasleyových. Adresa dole je od Albuse, který je strážcem tajemství.
                                   
                                    Charlie.


        U Vydrníku Svatého Drába.
P.S.: Albus shání učitele obrany proti černé magii.

    Harry pomalu složil dopis, rozhlédl se kolem sebe. Vnímal příjemnou pohodu knihovny, police prohýbající se pod vzácnými knihami, starými cennými pergameny, svitky mocných kouzel a předmětů různých účelů, jež za ta dlouhá léta nashromáždil. Jenže pod tou pohodou, probleskovala silná samota. Možná už je čas, aby odešel z Řádu a po vyřešení záležitosti v Anglii, se oženil. Ano, při pomyšlení na to, že by konečně měl rodinu, mu srdce poskočilo. Rozhodnutí na sebe nenechalo dlouho čekat. Okamžitě se zvedl a pomalým krokem se vydal za velmistrem Řádu. Jean-Lucem St.Clairem.
   
------------------------------------------------------

 ANGLIE 21:15

,,Proč nemůžeme nic zjistit?“ zeptala se naléhavě Molly.
,,Nemůžeme nic zjistit, protože, přestože nikdo neví, že byl Severus špehem, tak ho oslovovali zrádcem a pokoušeli se ho zabít,“ odvětil Brumbál.
,,Mimochodem Albusi," Severus se připojil k hovoru: ,,Už jsi sehnal učitele obrany proti černé magii?"
Brumbál zavrtěl hlavou a odpověděl. ,,Ne, ještě ne, ale Charlie mi povídal, že někoho zná, jen zatím neví, jestli jeho známý místo přijme.“

-------------------------------------------------------

ŠPANĚLSKO 22:00

Jean-Luc se díval na Harryho. Když mu nabídl práci, byl chlapec nevyrovnaný, vše dělající s vášní, impulzivně. Nyní, však před ním stál dospělý muž, který se rozhodl o svém dalším osudu.
,,Nemá smysl ti to rozmlouvat. Jsi evidentně rozhodnutý a navíc jsi schopen, návratu k minulosti a ke své budoucnosti."
,,Ano, Jean-Lucu. Jsem zcela připraven, ještě než odjedu předám svůj úřad, tomu, koho rada vyvolí Mistrem, který bude dohlížet na rovnováhu západní Evropy. Rád bych poprosil o jednu věc."
Jean-Luc se usmál a odpověděl: ,,Neboj se, informovat tě budu, o pohybu temných stvoření a výskytu větší koncentrace černé magie v Anglii, já sám."
Harry poděkoval, podal velmistrovi ruku o odešel. Zatímco se procházel, ztemnělými chodbami, plných stínů a duchů minulosti, přemítal nad tím, jestli má přijmout místo učitele v Bradavicích.        
              Vracím se, ač mám pochybnosti, znovu spatřím ty, jenž jsem opustil ve víře, že se ke mně obrátili zády. Avšak nyní vím, že to já jsem se k nim obrátil zády a opustil ty, kterým na mě záleželo, bez jediného slova rozloučení. ANGLIE ČEKÁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Poslední komentáře
28.06.2012 05:45:55: Prázdné kapsy bez peněz půjčky bez registru Půjčky uvážlivě ihned-pujcky-bez-poplatku.cz/ Provident...
13.06.2012 19:37:54: www.penzijni-pripojisteni-info.cz/penzijni-pripojisteni penzijní připojištění porovnání
11.06.2012 23:07:25: www.antharant.cz staré knihy výkup
25.03.2012 18:00:51: americká hypotéka
 
Náš svět má mnoho pravidel, která nás omezují.Naší představivost neomezuje nic.