Tak pojďme snít...

Představivost je jako oheň.Má mnoho odstínů a musí se stále přiživovat, aby nevyhasla.

Kalendář

Z diskuze...

Jak se Vám tu líbí?

Harry Potter a Starý známý

11.kapitola

Svolání Fénixova řádu

Harry pomalu došel k stále se vznášejícímu se peru. Byl už převlečen a už se nemohl zdržet, ještě ho totiž čekala plavba na Avalon. Zvedl ruku a přibližoval se prsty k peru, cítil lehké teplo, které ho pomalu prostupovalo. Vzápětí slyšel hvizd magie kolem duší a mrazilo ho v zádech. Když dopadl měkce jako kočka na kamenitý břeh, pousmál se, tenhle způsob dopravy prostě miloval. Přistoupiv k převozníkovi, beze slova zaplatil stanovené přeplavné nastoupil do loďky. Čekala ho krátká plavba na Avalon.

V Doupěti to žilo, neboť se sem neustále přepravovali členové Fénixova řádu. Trvalo hodinu než se vše uklidnilo a všichni byli na svých místech. Albus Brumbál se rozhlédl kolem sebe, kontrolujíc náladu přítomných kouzelníků a čarodějek. Vycítil, že Sirius a Remus něco zjistili, ale nejsou ochotni se o to rozdělit s ostatními nebo to nemohou říci.

„ Siriusi, Remusi zjistili jste něco?“ Po této otázce se všichni přítomní otočili na oslovené, kteří se po sobě nejistě podívali. Harry nechtěl, aby mluvili o tom, co se tam dozvěděli, ale to, že se s ním setkali by snad prozradit mohli. Krátce kývli a otočili se zpět k Brumbálovi.

„ Ano. Podařilo se nám zkontaktovat Harryho… oznámil rozhodným tónem Sirius. „ Avšak zatím vám neřekneme nic konkrétnějšího, neboť Harry po nás nechtěl, abychom vše o tom, co se dovíme o něm, řekli někomu dalšího.“

„ Harry ? Proč jste nic neřekli? Jak teď vypadá?“ zeptal se Brumbál.

„ Neřekli jsme nic, protože jsme si nebyli jisti Harryho reakcí. A jak vypadá…Už to není to není ten temperamentní mladík, jakého jsme znali. Teď je z něho muž. Je z něj cítit aura obrovské moci a když se na vás koukne chladně, tak to zabolí u srdce a toužíte, aby se na vás podíval vlídněji. Má velké charisma a umím si představit, že by vedl Fénixův řád. Vsadím se, že málokdo by se mu postavil na odpor.“ Dopověděl Sirius.

„ Už  to není tvůj malý kmotřenec, že Siri… dodal Remus. Věnoval Siriovi mírně pobavený úsměv, jaký uměl jenom on.

„ Dobře, na příští schůzku bych ho rád viděl, zařídíte to, že…. Dobře, něco dalšího čemu bysme měli věnovat naši pozornost?“

„ Ano, mám takový zvláštní pocit, že se něco stane, ale zatím je to jen pocit… víte jak to myslím, ne?“ Řekla Meredith. Všichni na ni obrátili svoje zraky. Meredith byla jasnovidka, bohužel její vidění se zpravidla uskutečňovala krátce před skutečnou událostí.

„Dobře, pak se zmiň, kdyby něco?“ S tím se obrátil na Richarda, který pracoval na ministerstvu, na speciálním oddělení, které sledovalo pohyb sekt a hnutí, které se po Voldemortově smrti objevovali jako houby po dešti. „ Jak u vás, Richarde, děje se něco?“

„ Ano, rozhodně ano. Sir Mordred na dnešek chystá nějakou akci. Bude to dost tvrdé a máme z toho obavy. Sir Mordred  a jeho skupina už není sekta a spíš hnutí, které je však natolik pevně zorganizované, že nemáme šanci je, jen tak rozprášit a dostat se mezi ně? To by mohl pokusit jedině někdo, kdo rozum nemá a touží zemřít.“

„ Z tvojí odpovědi mám velké obavy, jestli Mordred něco na dnešek plánuje, abychom to vůbec zvládli. A ano, zde na stojanu je plášť pro každého, upraví se podle potřeby. Nepotřebujeme, aby naše řady prořídli, navíc smrtijedi jsou také skryti svými plášti…

Mordred stál uprostřed sálu a pozoroval své věrné, jak se před ním klaní. Ano, tohle ho vždy uspokojovalo, ten pocit ho naplňoval. Jednou se před ním budou uklánět a plazit všichni!!! Dlouze studoval Lucasovu  tvář. Měl z něho čím dál větší obavy, aby tenhle mladík neohrozil jeho pozici. Jemně přivřel oči dívajíc se do mladíkovi nečitelné tváře. Už se mu nepokoušel vniknout do myšlenek, to už by možná bral jako ohrožení sebe sama a začal se bránit. Přece jenom to byl Syn bývalého Temného pána. No, však se dočkáš. Ušklíbl se .

„ Lucasi, ty budeš dnes držet hlídku u Bradavic, ano?“ Sledoval Lucasovu topornou úklonu a jeho okamžité odmístění na stanovené místo. „ Igore, ty si vezmeš na starost ministerstvo. Allan zamíří do Utrženého nosu, kde se setká s tím mužem, který by mohl rozšířit naše řady. Paddy do Prasečí hlavy, Iain do Děravého kotle. Ostatní zůstanou ještě zde.“ Pozoroval mladší smrtijedy jak odchází směrem k přemístňovací místnosti. Chvíli počkal dokud neodezněl poslední zvuk po přemístění a pak začal.

„ Za okamžik se přemístíme do vesnice, která je naprosto nezajímavá, proto všechny zabijete. Ale podle získaných informací se v jednom z těch domů ukrývá Zrcadlo budoucnosti. Chci ho a ten, kdo mi ho přinese, tomu se štědře odměním. Ti pitomí mudlové nechápou, jak je to zrcadlo důležité. Všichni kromě Alexeje a Bellatrix se přesunou a pak nás všechny najednou přenesu.“

 Nikdo z procházejících si nevšiml malého černého hada, který se přesouval blíž ke svému pánovi a jeho nejvěrnějším, tak aby ho nespatřili.

„Jak jste zatím pochodili ve svém úkolu?“

„ Zatím jsem ve stádiu, kdy brzy budu znát dopodrobna její každodenní plán. Nejsem tak známý jako Bella a tak se na ministerstvu pohybovat mohu,“ chladně oznámil mistrovi Alexej.

„ Já se držím hlavně kolem jejích známých. Už brzy bych mohla vědět, kde přibližně bydlí..“

„ Crucio!!!“ Chvíli se díval, jak se Bella zmítá na zemi. Zanedlouho přestal, přece jenom není Bella nejmladší.

„ Řekl jsem snad, že máš sehnat přesnou adresu, nebo jsem na tuto skutečnost opomněl?“ vztek pronikal do hlasu více než si mohl dovolit.

„ Prosím o prominutí, ale ministryně má pravděpodobně dům ukrytý pod Fideliovým kouzlem,“ sdělila podlézavě Bella. Pozorovala mistra jak pokývl a zamířil k přemístňovací místnosti. Neohlédl se a ani nemusel, jen šílený by nenásledoval svého mistra….

Poslední komentáře
15.01.2007 15:15:45: www.fosterova-havraspar.blog.czsmiley${1}
13.01.2007 13:10:11: pls. pridej
12.01.2007 21:36:39: Nevím kdy zas přidám, ale začátek 12.kapitoly už napsaný mám.
12.01.2007 18:27:13: Kdypak bude nová kapča? Přidáváš docela málo a abych pravdu řekla, tak kapitolky jsou docela krátké....
 
Náš svět má mnoho pravidel, která nás omezují.Naší představivost neomezuje nic.