Tak pojďme snít...

Představivost je jako oheň.Má mnoho odstínů a musí se stále přiživovat, aby nevyhasla.

Kalendář

Z diskuze...

Jak se Vám tu líbí?

Nahlédnutí do klíčové dírky

Studia na vysoké škole.

Mám za sebou roční zkušenost se studiemi na vysoké škole. A protože jsem nedávno si to připoměla příručkou Pomaturitní vzdělání, rozhodla jsem se, že Vám trochu situaci přiblížím.

Studia na vysoké nezvládně nikdo z těch, co nejsou zvyklí na samostanou přípravu, vysoké nároky, a samozřejmě nezapoměnme na zkoušky.
Samostatná příprava: na střední škole se připravujete z hodiny na hodinu. Na vysoké to dělajte pokud možno taktéž. Je tam velmi málo času. Seminární hodiny, praxe v laboratoře...
nejdřív si zjistěte zda vyučující vyžaduje pravidelnou docházku, zpravidla je to informace z první  hodiny- na té dávejte extra pozor, většinou se dozvíte spoustu důležitých věcí.
Vysoké nároky: vyžadují toho po nás hodně, pochopíte na prvních hodinách ( pozn. autorky: na první hodiny se určitě dostavte- někde kontrolují podle seznamu studenty ), seminárky a mnoho, mnoho načtených odborných publikací, článků v odborných časopisech, testy, příprava na další hodinu...
Tituly: na střední škole oslovujeme paní učitelko, pane učitely- to je zcela v pořádku.
Zjistěte si titul přednášejícího, aby ste ho/jí neurazili- jak jsem se dočetla u nás v Česku se na titulech bazíruje. Titulem ho/jí poté oslovujte.
Zkoušky: nejdřív zápočtový týden- písemky, někdy jsou zde napasované ústní zkoušky..
zkouškové období- nejvíce stresující, předměty naflákané den za dnem ( pozn.autorky- tohle si hlídejte, aby se Vám nesešly dvě zkoušky v jednom dni, protože Vám to nevyšlo). Někteří vyučující/přednášející jsou dobří a trochu Vám pomohou, jiní Vás potopí- zákon naštvaných učitelů ( systém padajícího hov.... někdo nasere jeho/jí no a už je to), pak jsou ještě náhradní termíny...
CO TAM DĚLAT: pokud bydlíte na koleji blízko- zjistit okolí, nahlédnout do vysokoškolské knihovny- zjistit její kapacitu a samozřejmě internet - komunikační a informační kanál.

Pokud jste svoji střední školy proflinkali a nemáte silnou vůli a chuť (opravdu musím?) se učit, tak se radši na vysokou nepouštejte. Jinak jsou to zbytečně vyhozené spousty peněz za skripta, jídlo, kopírování, kredit a spoustu dalších věcí...
Co se týče zkoušek, někomu vyhovují lépe průběžné zkoušky a písemky, a zkouškové období- zimní a letní prostě nezvládne.
Hodně chuti do studia a rozhodně se učte.... 
Poslední komentáře
08.06.2012 11:53:51: welp my Net passed away seo sem
03.02.2007 21:59:19: vysoká chjo 3 semestre za mnou...treba 3 veci pevné nervy a hodne hodne veľa času, trpezlivosť
 
Náš svět má mnoho pravidel, která nás omezují.Naší představivost neomezuje nic.